Na co si dát na Ukrajině pozor?

V některých částech východní a jižní Ukrajiny probíhají těžké boje. Na některých místech v zemi, včetně velkých měst, probíhají raketové údery a útoky. Raketové, dronové a raketové útoky zasáhly infrastrukturu a vojenská zařízení. Došlo k civilním obětem.

Jaká 3 porušení lidských práv byla na Ukrajině zaznamenána?

„Mezinárodní ozbrojený konflikt vedl k široké škále porušování lidských práv, které postihlo jak civilisty, tak bojovníky,“ uvádí se ve shrnutí a dodává se, že úřad „ověřil četná obvinění ze svévolného zbavení života, svévolného zadržování a nuceného zmizení, mučení a špatného …“.

Na co si dát pozor na Ukrajině?

Čím je Ukrajina nejznámější?

Ukrajina je často nazývána „košem chleba Evropy „, protože se může pochlubit ideálními podmínkami pro pěstování pšenice a je jejím významným producentem. 9. Jednou z nejunikátnějších turistických atrakcí na Ukrajině je takzvaný 'Tunel lásky'.

Které město na Ukrajině je nyní bezpečné?

Města v ukrajinské karpatské oblasti, jako je Kolomyja a Kosiv , jsou nejbezpečnějšími destinacemi na Ukrajině. Bez rizika pro turisty jsou i další západoukrajinská města, včetně Lvova, Ivano-Frankivska a Černivců.

Jak se Ukrajina chová ke svým obyvatelům?

Podle našich údajů se Ukrajina řadí do spodní třetiny všech zemí, pokud jde o dodržování lidských práv. Její skóre 42 bodů ze 100 je stejné jako skóre Středoafrické republiky – země plné násilí vůči civilistům a politické nestability .

Jakých je 5 nejčastějších případů porušování lidských práv?

Odepírání služeb a informací o zdraví (právo na zdraví) Diskriminace v práci na základě znaků, jako je rasa, pohlaví a sexuální orientace (právo na práci) Neposkytování mateřské dovolené (ochrana rodiny a pomoc rodině) Nevyplácení dostatečné minimální mzdy (práva v práci)

Co Ukrajinci snídají?

Ukrajinci snídají hodně obilovin. Například ve městech bude běžná snídaně obsahovat vařenou pohanku, rýži nebo oves . Na západní Ukrajině je také poměrně oblíbená kukuřičná kaše, která se běžně jí s bílým sýrem. Chléb se salo (vepřovým sádlem) je běžnou přílohou ke každému jídlu.

Jaké je oblíbené ukrajinské jídlo?

Mezi nejznámější tradiční ukrajinská jídla patří boršč, varenyky, holubci, kyjevské kuře, banoš a syrniky , a to jistě není vyčerpávající seznam. Boršč (někdy psáno jako boršč, boršt, boršč nebo boršč) je kyselá polévka s výraznou červenou barvou.

Jakým oblastem se na Ukrajině vyhnout?

Krym a východní Ukrajina
FCDO nedoporučuje žádné cesty na Ukrajinu, včetně Krymu, Doněcké oblasti a Luhanské oblasti . Na základě nezákonného referenda z 16. března 2014 Rusko 21. března 2014 nezákonně anektovalo Krym. Ruské síly a proruské skupiny zavedly plnou operační kontrolu.

Můžeme na Ukrajině pít vodu z kohoutku?

Pití vody z kohoutku se nedoporučuje nikde na Ukrajině, včetně velkých měst . Ačkoli je voda z kohoutku ve velkých ruských městech většinou čistá a většina národní'vody splňuje její pitné normy, nedoporučuje se v zemi pít vodu z kohoutku.

Co dělají ruští vojáci civilistům?

Ruské jednotky provádějí rozsáhlé a systematické mučení civilistů zadržených v souvislosti s útokem na Ukrajinu a více než 70 z nich bez soudu popravily, uvedl v úterý úřad OSN pro lidská práva.

Proč se Rusko zaměřuje na civilisty?

Podle McGlynnové je za ruskou kampaní "teroru" jasný cíl."Konečným záměrem je zlomit vůli obyvatelstva, aby se v určitém okamžiku podvolilo a přijalo Rusko," vysvětluje a tvrdí, že ji osobně "řídí" ruský prezident.

Která země nejvíce porušuje lidská práva?

Nejvyšší hodnota byla v Jemenu: 9,9 indexových bodů a nejnižší hodnota ve Finsku: 0,3 indexových bodů. Ukazatel je k dispozici od roku 2007 do roku 2022. Níže je uveden graf pro všechny země, kde jsou údaje k dispozici."

Ve které zemi dochází k největšímu porušování lidských práv?

Index lidských práv a právního státu, 0 (vysoký) – 10 (nízký), 2022 – pořadí zemí:

Země: . Index lidských práv a právního státu, 2022 Celosvětové pořadí
Jemen 9.9 1
Írán 9.8 2
Čína 9.7 3
Egypt 9.5 4

Jaké je národní jídlo Ukrajiny?

boršč
Národním pokrmem Ukrajiny je boršč, známá polévka z červené řepy , která má mnoho druhů. Oblíbeným národním jídlem jsou však také varenyky (vařené knedlíky podobné pirohům) a zelné závitky známé jako holubci, které se běžně podávají v tradičních ukrajinských restauracích.

Co Ukrajinci rádi mlsají?

Co jíst na Ukrajině? 4 nejoblíbenější ukrajinské svačiny

  • Slané pečivo. Perepichka. Kyjev. Ukrajina. shutterstock. …
  • Palačinka. Deruny. UKRAJINA. shutterstock. Chcete to zkusit? …
  • Chléb. Pampušky. UKRAJINA. shutterstock. Chceš to zkusit? …
  • Sladký chléb. Bublik. UKRAJINA. shutterstock.

Jaká je typická snídaně na Ukrajině?

Snídaně na Ukrajině se podobá kontinentální evropské snídani. Ukrajinci snídají hodně obilovin. Například ve městech bude běžná snídaně obsahovat vařenou pohanku, rýži nebo oves . Na západní Ukrajině je také poměrně oblíbená kukuřičná kaše, která se běžně jí s bílým sýrem.

Jaký je ukrajinský národní nápoj?

Horilka
Horilka (ukrajinsky горілка; bělorusky гарэлка; rumunsky horincă) je ukrajinský alkoholický nápoj. Slovo horilka může být v ukrajinském jazyce použito také v obecném významu pro označení vodky nebo jiných silných lihovin a etymologicky je podobné ukrajinskému slovu pro 'pálit' – hority.

Co se na Ukrajině považuje za neslušné?

Ukrajinci nejsou známí tím, že by se na veřejnosti usmívali. Ukrajinci mohou při rozhovoru stát těsně vedle sebe. Hlasité mluvení může být vykládáno jako neslušné. Někteří Ukrajinci mohou považovat za neslušné udržovat nebo prodlužovat oční kontakt; zároveň mohou Ukrajinci považovat ty, kteří se očnímu kontaktu vyhýbají, za nečestné.

Je nyní bezpečné cestovat do Kyjeva?

Necestujte na Ukrajinu kvůli válce Ruska proti Ukrajině. Ministerstvo zahraničí nadále doporučuje občanům USA, aby necestovali na Ukrajinu z důvodu aktivního ozbrojeného konfliktu. Přečtěte si celé cestovní doporučení.

Můžete na Ukrajině pít alkohol na veřejnosti?

Kouření a pití alkoholických nápojů na veřejných místech je oficiálně zakázáno . Mezi veřejná místa patří dopravní prostředky, autobusové zastávky, přechody metra, kulturní, sportovní a vládní zařízení, dětská hřiště a parky. Vždy u sebe noste cestovní pas pro účely prokázání totožnosti.

Pijí lidé z Ukrajiny alkohol?

Stejně jako v celé východní Evropě je konzumace alkoholu přítomna v ukrajinské kultuře .

Jsou ruští vojáci nuceni sloužit?

Branná povinnost v Rusku (rusky: всеобщая воинская обязанность, romanizovaně: vseobshchaya voinskaya obyazannost, v překladu "všeobecná vojenská povinnost" nebo "povinnost vojenské služby") je dvanáctiměsíční odvod, který je povinný pro všechny občany mužského pohlaví, kteří jsou ve věku od 18 do 30 let, s řadou výjimek …

Kolik vojáků zbývá v Rusku?

Kolik vojáků má Putin? Ruská'oficiální armáda je podle odhadů pátá největší na světě a má zhruba milion aktivních příslušníků.

Na co se Rusko zaměřilo?

Rusko se po odstoupení od dohody o dodávkách obilí zaměřilo na ukrajinský přístav a potravinářská zařízení. Rusko v uplynulém týdnu několik dní útočilo na Oděsu, přičemž zabilo tři lidi a mnoho dalších zranilo.

Která země je na prvním místě v oblasti lidských práv?

Švýcarsko
Deset zemí s nejvyšším indexem lidské svobody (2021): Švýcarsko – 9,11. Nový Zéland – 9,01. Dánsko – 8,98.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: