Jak vytvořit co nejlepší prezentaci?

Jak připravit efektivní prezentaciZachovejte jednoduchost… … Vytvořte přesvědčivou strukturu. … Používejte vizuální pomůcky. … Uvědomte si techniky a trendy v oblasti designu. … Dodržujte pravidlo 10-20-30. … Jak potom předvést zapamatovatelnou prezentaci? … Tip č. 1: Vyprávějte příběhy. … Tip č. 2: Usmívejte se a navazujte oční kontakt s publikem. více položek…

Jak mohu vytvořit dokonalou prezentaci?

Jak udělat dobrou prezentaci ještě efektivnější?

 1. Ukažte své nadšení a navažte kontakt s publikem. …
 2. Zaměřte se na potřeby svého publika. …
 3. Udržujte jednoduchost: Soustřeďte se na své hlavní sdělení. …
 4. Usmívejte se a navazujte oční kontakt s posluchači. …
 5. Začněte důrazně. …
 6. Pamatujte na pravidlo 10-20-30 pro prezentace. …
 7. Vyprávějte příběhy.

CachedPodobné

Jak vytvořit co nejlepší prezentaci?

Jaké je pravidlo 5 5 5 pro lepší prezentaci?

Pravidlo 5/5/5 vysvětluje, co je to přímo v názvu: při vytváření slajdů pro prezentaci používejte maximálně: 5 slov na jednom řádku . 5 řádků textu na jedné prezentaci. 5 slajdů, na kterých se uplatňují první dvě pravidla za sebou.

Co je pravidlo 10-20-30 v aplikaci PowerPoint?

Myšlenka pravidla 10/20/30 je snadno pochopitelná a dá se shrnout do tří bodů. Vaše prezentace by neměla obsahovat více než 10 slidů. Vaše prezentace by neměla trvat déle než 20 minut. Text na každém slajdu by neměl mít menší velikost než 30 bodů .

Jakých je 7 kroků k vytvoření efektivní prezentace?

S trochou přípravy a promyšlenosti však může být vaše prezentace poutavá, působivá – a příjemná pro vás i vaše posluchače.

 1. Poznejte své publikum – vytvořte si osobnost. …
 2. Rozvíjejte svou myšlenku – začněte od konce. …
 3. Naplánujte si prezentaci – odstupte od počítače. …
 4. Vytvořte si vizuální pomůcky – a omezte text na minimum.

Jakých 10 vlastností má mít dobrá prezentace?

Zde je 10 jednoduchých způsobů, jak se stát skvělým prezentátorem:

 • Znáte dobře své téma. …
 • Udělejte si osnovu prezentace. …
 • Procvičte si prezentaci. …
 • Udržujte slajdy a vizuální pomůcky jednoduché. …
 • Udržujte poutavé tempo a tón. …
 • Absolvujte lekci hlasové výchovy. …
 • Eliminujte výplňová slova. …
 • Používejte neverbální signály.

Co dělá prezentaci silnou?

Zařazením statistik, faktů a dalších údajů do prvků dobré prezentace poskytnete posluchačům důkazy, které potřebují k tomu, aby vašemu sdělení věřili – pokud dokážete dát údajům smysl. Navrhování slajdů s příliš velkým množstvím textu a čísel je dobrý způsob, jak posluchače uspat.

Jaké je pravidlo prezentace 7 7 7?

Řiďte se „pravidlem sedm na sedm“.
a. Nepoužívejte více než 7 slov na řádek a ne více než 7 řádků na jeden vizuál . b. Pokud potřebujete více slov, vytvořte podbody pod hlavním bodem.

Jakých je 5 C prezentace?

Sara Freemanová: Pět C, které se týkají školení ústní prezentace, jsou: Dodržování předpisů, Obsah, Důvěryhodnost, Chemie a Jasnost .

Jaké je pravidlo 7 7 7 v aplikaci PowerPoint?

Řiďte se „pravidlem sedm na sedm“.
a. Nepoužívejte více než 7 slov na řádek a ne více než 7 řádků na jeden vizuál . b. Pokud potřebujete více slov, vytvořte podbody pod hlavním bodem.

Jaké je pravidlo 1 7 7 v aplikaci PowerPoint?

Pravidlo 7×7 je jednoduché: Na každém snímku nepoužívejte více než sedm řádků textu – nebo sedm odrážkových bodů – a ne více než sedm slov na řádek .

Jakých je 7 prvků silné prezentace?

Sedm prvků silné prezentace je následujících: jasné a stručné sdělení, poutavý úvod, výrazné vizuální prvky, efektivní vyprávění příběhu, interakce s publikem, sebejistý přednes a zapamatovatelný závěr. Začleněním těchto prvků můžete vytvořit prezentaci, která bude informativní a působivá.

Jakých je 5 zásad silné prezentace?

Chcete-li přednést úspěšnou prezentaci, je třeba mít na paměti několik zásad:

 • Vyprávějte příběh. Vaše obchodní prezentace samozřejmě nebude vymyšlená. …
 • Udržujte ji jednoduchou. Nezahlcujte posluchače množstvím tematických směrů. …
 • Na všechno mějte odpověď. …
 • Mluvte přirozeně. …
 • Nevkládejte vše na slajdy.

Jaké je pravidlo 666 v prezentaci?

Pravidlo '666' Pravidlo 666.
Příliš mnoho informací může být zlem (pro vaši prezentaci). Uplatňujte pravidlo 666: šest slov na řádek, šest řádků na slajd a ne více než šest slajdů textu před použitím grafiky . Maximálně! Ačkoli se nejedná o pevně dané pravidlo, poskytuje základní vodítko pro andělskou prezentaci.

Jaké je pravidlo 2 4 8 v prezentaci?

Pravidlo 2-4-8 říká, že prezentace musí věnovat 2 minuty na jeden slide a měla by mít čtyři odrážky na jeden slide a osm slov na každou odrážku .

Jaká jsou 4 P prezentace?

Jaké jsou tedy čtyři P? Dobří prezentátoři věnují nejvíce úsilí prvním třem – plánování, přípravě a nácviku – protože jakmile je zvládnete, je prezentace mnohem snazší.

Co je pravidlo 10 20 30?

Aby zachránil komunitu rizikového kapitálu před smrtí v PowerPointu, propagoval pravidlo 10/20/30 pro prezentace, které říká, že „prezentace by měla mít deset slidů, neměla by trvat déle než dvacet minut a neměla by obsahovat písmo menší než třicet bodů“.

Co je pravidlo 666 v ppt?

Pravidlo '666' Pravidlo 666.
Použijte pravidlo 666: šest slov na řádek, šest řádků na prezentaci a ne více než šest prezentací textu před použitím grafického . Nejvýše! Ačkoli se nejedná o pevně dané pravidlo, poskytuje základní vodítko pro andělskou prezentaci.

Co je to pravidlo 20 20 20 v aplikaci PowerPoint?

Jak dlouho byste měli prezentaci zkoušet? Odborníci na paměť doporučují pravidlo 20-20-20, které předepisuje probírat detaily prezentace 20 minut a poté stejný materiál zopakovat ještě dvakrát . Pokud se materiál nezopakuje do 30 minut, není zakódován do dlouhodobé paměti.

Jaké je pravidlo 777 při prezentaci?

Maxima pro prezentaci
Řiďte se pravidlem 7 (nebo 777). Doporučuje maximálně 7 řádků textu na každém slajdu, maximálně 7 slov na jednom řádku a maximálně 7 slajdů ve 20minutové přednášce. Slidy nečtěte.

Jaké jsou 4 C prezentace?

Upoutejte pozornost publika. Navažte kontakt s publikem popisem účelu a hodnoty prezentace. Poskytněte správný Obsah, který posluchačům umožní vytvořit si jasnou představu o řešení jejich problému. Uzavřete shrnutím a vydáním silné výzvy k akci.

Jaké je pravidlo 5 7 v prezentaci?

Toto pravidlo říká, že na každém snímku můžete mít maximálně 7 řádků a každý řádek nesmí obsahovat více než 7 slov . Pomůže to udržet zájem publika' o obsah vaší prezentace a učiní ji pro něj čtivou.

Jakých je 6 částí prezentačních dovedností?

6 P's prezentace

 • Prezentace. Proces prezentace myšlenky nad nějakým tématem místní skupině lidí to lze vidět při obchodním jednání nebo studentských prezentacích během vyučování.
 • Procvičování. …
 • Držení těla. …
 • Projekce. …
 • Výslovnost. …
 • Konec.

Jaké jsou 4 C versus 4 P?

Čtyři body (4P) – produkt, cena, místo a propagace – se týkají produktů, které vaše společnost nabízí, a způsobu, jak je dostat do rukou spotřebitelů. 4C se týkají zainteresovaných stran, nákladů, komunikace a distribučních kanálů, což jsou různé aspekty fungování vaší společnosti.

Co je to metoda 40 30 20 10?

40 % vašich příjmů jde na vaše úspory. 30 % vašich příjmů jde na nezbytné výdaje (jídlo, nájem, účty atd.). 20 % vašich příjmů jde na diskreční výdaje (zábava, cestování atd.). 10 % vašeho příjmu jde na příspěvkové aktivity (dary, charita, desátek atd.).

Kolik slidů by měla mít 15minutová prezentace?

15-20 slidů
Desetiminutová prezentace by měla mít 10-14 slidů. Patnáctiminutová prezentace by měla mít 15-20 slidů . Zaměřte se na to, aby v prezentaci připadal jeden slajd na 45-60 sekund, což vám umožní být informativní a profesionální, aniž byste sdělovali příliš málo nebo příliš mnoho.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: